Areál

Olšanka je sportovně – rekreační areál, který se nachází ve Velkém Vrbně – 7 km od Starého Města pod Sněžníkem a 2 km od hotelu Paprsek.
Leží v horském údolí mezi lesy na rozhraní tří horských celků – Hrubého Jeseníku, Rychlebských hor a Jeseníků.

Je obklopen krásnou přírodou s čistým horským vzduchem.

U nás můžete využít:

  • ubytování (chata Olšanka, dva apartmány, 25 dřevěných chatiček)
  • nekuřácká hospůdka s posezením (u dolní stanice vleku)
  • hřiště a ohniště
  • parkoviště přímo před chatou a u vleku

Chata Olšanka je jednou z největších chat v okolí (29 lůžek) s dlouholetou historií. Na chatě se nachází jídelna, velká společenská místnost, koutek pro děti s hračkami a„letní jídelna“, která je využívána v letních měsících. Pokoje jsou dvou až šestilůžkové. Jsou vybaveny standardně. Sociální zařízení je společné na patře. Připojení Wifi zdarma. Chata je v provozu celou zimní sezonu (prosinec – březen), mimo zimní sezonu pro větší skupiny osob. Chata je ideální pro rodiny s dětmi, lyžařské kurzy, školní výlety, turisty, soukromé akce (oslavy, svatby…) a další.

Dřevěné chatky jsou určeny až pro 100 osob, a tak se zde každoročně s oblibou konají letní dětské tábory a školní výlety. U chatek jsou sprchy a sociální zařízení, hřiště určené pro různé hry a ohniště k opíkání.

Ohřát se, napít a dát si něco k snědku můžete u dolní stanice vleku v nekuřácké hospůdce s posezením. Nabízíme teplou domácí kuchyni. Přijeďte ochutnat naše tradiční smažené sýrové  kuličky.  Je to jediná hospůdka v okolí, která je v zimní sezoně v provozu do večerních hodin. Mimo zimní sezonu lze hospůdku otevřít po předchozí domluvě pro větší skupiny.